Kaip vyksta savipagalbos grupės?
Savipagalbos grupės dalyviai susijungia į google meet konferenciją. Pradedame nuo bendro pasidalijimo kaip kiekvienam sekasi, kas naujo gyvenime. Tuomet einame prie temos arba klausimo, kurį esu paruošusi iš anksto. Neriam giliai į temą ir dalinamės savo patirtimi bei istorijomis. Kol viena grupės narė dalinasi, kitos aktyviai klauso, o po to užduoda klausimus arba atliepia. Dažnai būna daugiau nei viena tema arba ją lydi klausimas. Pabaigoje pasidaliname kaip jaučiamės ir ką išsinešame iš susitikimo.
Kuo naudingos savipagalbos grupės?
Savipagalbos grupės nariai išreiškia palaikymą ir supratimą vieni kitiems, o tai skatina bendrystę. Nariai suteikia vieni kitiems emocinę paramą. Taip pat yra dalinamasi labai svarbia informacija kuri gali daryti pozityvų poveikį dalyvių gyvenimui. Dalyviai jaučia, kad priklauso panašių žmonių palaikančiai grupei. Pasakodami savo istoriją, dalyviai susidėlioja jos eigą ir priima savo istoriją pažvelgdami į ją iš šalies. Taip pat pasidalindami savo istorija ir žinoma informacija, dalyviai padeda kitam, o tai įgalina.
Koks savipagalbos grupės tikslas?
Dalindamiesi savo asmenine patirtimi ir istorijomis dalyviai prisideda prie bendro grupės tikslo įprasminti savo dalyvavimą grupėje. Kiekvienas dalyvis gali turėti ir savo asmeninį tikslą dėl kurio dalyvauja grupėje, pavyzdžiui pabendrauti su žmonėmis, kurie taip pat išgyveno panašius dalykus dėl bipolinio sutrikimo. Kiti dalyviai siekia supratimo ir atjautos, kurios gal būt trūksta artimoje aplinkoje. Dalyviams taip pat svarbu išmokti valdyti savo sutrikimą, jo simptomus, ko gali išmokti iš kitų dalyvių. Grupės tikslas yra apjungti visus šiuos individualius tikslus ir leisti visiems dalyviams patirti tai, dėl ko atėjo į susitikimą.
Ką dalyviai išsineša iš grupės?
Dalyviai džiaugiasi kad po susitikimo pakyla nuotaika, kad susitikimo metu pagilino žinias apie bipolinį sutrikimą. Taip pat iš dalyvių girdžiu, kad jos jaučiasi priimtos, kad jų niekas neteisia ir nevertina jų patirties. Tai skatina patiriamą bendrystės jausmą. Turiu paminėti, kad kartais temos būna sunkios ir kai kurie jautresni dalyviai patiria stresą dėl to. Stengiuosi taip parinkti temas, kad po intensyvesnės eitų džiaugsmingesnė tema, kuri atsvertų ir užbaigtų susitikimą pozityviai.