Bipolinis sutrikimas yra labai sudėtingas ir daro įtaką daugeliui mūsų gyvenimo sričių. Tiems, kas niekada nesinaudojo psichoterapeuto pagalba gali atrodyti kad tokia pagalba neduos rezultatų. Žmonėms, turintiems psichikos sutrikimų labai svarbu gauti pagalbą iš psichoterapeuto, nes artimieji ne visada gali išklausyti ir atjausti. Mano ilgametė patirtis psichoterapijoje ir jos rezultatai rodo, kad psichoterapija yra veiksminga.
Kažkada man atrodė, kad psichoterapija nepadės. Tu metu man pasireiškiantys simptomai buvo labai stiprūs ir buvau tiesiog beviltiškoje situacijoje. Klioviausi vien meditacija, tikėjau kad ji padės išspręsti visas mano bėdas. Nenorėjau kalbėtis su svetimu žmogumi. Bet gyventi reikėjo, o man gyventi tiesiog buvo per sunku, kad ir kaip norėjau.
Prireikė hospitalizacijos ir sunkiai nugalimų suicidinių minčių, kurios bombardavo mane, kad pasiryžčiau priimti psichoterapeuto pagalbą. Pirmus du metus lankiausi pas specialistą, kuris ne visai man tiko, todėl ir reikšmingo progreso nebuvo. Tuomet nusprendžiau pakeisti specialistą ir atradau savo psichoterapeutę.
Koks gi buvo skirtumas tarp šių dviejų terapeutų? Vienas retkarčiais panaudodavo griežtesnį toną, kartą kitą pašiepiamai išsireikškė ir apskritai tebuvo kandidatas į psichoterapeutus. Naujoji mano terapeutė turi dešimtmečius patirties, atjaučiančią širdį, pozityvų kliento matymą ir daug daug gydančios meilės bei išminties.
Dėl lyties dabar manau kad gerai kad einu pas moterį, gal būt tarp mūsų stipresnis ryšys ir daugiau abipusės empatijos, kurios taip stipriai nejaučiau lankydamasi pas vyrą. Bet sprendimą eiti pas moterį ar vyrą reikėtų priimti individualiai ir lankytis pas žmogų, kuris jums labiausiai priimtinas.
Vertėtų kelis kartus išbandyti terapeutą prieš pasiryžtant ilgalaikiam bendravimui. Ir niekada nebijoti pakeisti specialisto, jei jaučiate kad ryšys netenkina jūsų poreikių. Svarbiausia jaustis gerai, pasitikėti specialistu, gebėti jam atsiverti.
Psichoterapijos procesas
Kad psichoterapijos procesas vyktų sklandžiai, būtina pasitikėti psichoterapeuto pagalba. Jei apima nepasitikėjimo jausmas ar kažkas ima trikdyti, būtinai apie tai pasikalbėkite su savo terapeutu ir išsiaiškinkite iš kur tai kyla.
Svarbu psichoterapeuto ilgametė patirtis bet taip pat svarbu ir jo patyrimas su problemomis, su kuriomis jūs susiduriate. Labai praverstų, jei psichoterapeutas yra dirbęs dienos stacionare ar ligoninėje ir susidūręs su žmonėmis, turinčiais sudėtingas diagnozes.
Yra dalykų, kurių nesinori pasakoti niekam, net savo psichoterapeutui, bet verta peržengti nepatogumą ir atsiverti, tik taip gilios žaizdos gyja. Labai paprasta likti paviršiuje ir maloniai šnekučiuotis apie gyvenimą bet tai neduos jokių rezultatų, tik iššvaistytus finansus ir laiką.
Apibendrinant, į psichoterapiją žiūriu taip: tai yra sunkus, tęstinis darbas kurio metu transformuojasi mano gyvenimas. Tam, kad šis procesas vyktų, turiu įdėti daug pastangų, ne tik atvykti į psichoterapeuto kabinetą. Turiu ryžtis kalbėti nepatogiomis temomis, dalintis nepatogiais jausmais.
Viso to nelengvo darbo rezultatas yra gijimas ir augimas, asmeninis tobulėjimas su psichoterapeuto pagaba. Mano jausmai ir mintys reikšmingai pasikeitė, o mano gyvenimas pagaliau yra mano rankose – jis tampa toks, kokio noriu. Tai pasiekiau per šešerius psichoterapijos metus su psichoterapeuto pagalba.